We wtorek zachmurzenie umiarkowane

Jak informuje IMGW, Europa południowo-zachodnia i północno-wschodnia znajdzie się w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże.

Polska znajdzie się w bruździe obniżonego ciśnienia, z układem frontów atmosferycznych o charakterze chłodnym. Nad wschodnią połowę kraju napływać będzie powietrze zwrotnikowe, a nad zachodnią – chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie wzrastać.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże, na wschodzie początkowo rozpogodzenia. Miejscami przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadu deszczu w czasie burz do 40 mm. Temperatura maksymalna od 21 st., 24 st. na zachodzie kraju i na wybrzeżu do 30 st., 33 st. na krańcach wschodnich. Wiatr słaby, przeważnie północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h, lokalnie do 90 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami opady deszczu, miejscami, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju burze. Prognozowana suma opadów od 15 mm do 30 mm. Temperatura minimalna od 13 st., 15 st. na zachodzie do 18 st. na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie w województwach centralnych i wschodnich burze, przelotne opady deszczu, lokalnie gradu. Prognozowana suma opadu deszczu do 30 mm. Temperatura maksymalna od 21 st., 23 st. na zachodzie i wybrzeżu do 30 st., 32 st. na krańcach wschodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna 29 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze. Temperatura minimalna 18 st. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h. W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna 27 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl