fot. PAP

Pogoda na sobotę i niedzielę

Jak informuje IMGW, Europa północna i basen zachodni Morza Śródziemnego będą pod wpływem niżów, znad Atlantyku przez Bretanię, Niemcy po Ukrainę rozciągał się będzie klin wyżowy.

Polska znajdzie się w zasięgu wyżu z ośrodkiem nad Niemcami, tylko północne rejony kraju będą na skraju niżu znad Morza Barentsa i zaznaczy się rozmyty front ciepły. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie spadało.

W sobotę w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przed południem miejscami silne zamglenia i mgły z widzialnością od 400 do 3000 m, na krańcach północnych okresami słabe opady deszczu.

Temp. maks. od 5 do 7 st. Wiatr umiarkowany, na północy i północnym wschodzie umiarkowany, dość silny i porywisty, w porywach do 60 km/h, nad samym morzem do 70 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże, na północy i północnym wschodzie miejscami słabe opady deszczu lub mżawki, na Pomorzu i na południu silne zamglenia i mgły z widzialnością od 200 do 3000 m, w dolinach sudeckich od 100 do 400 m.

Temp. min. od -2 do 0 st. na południu, 3 st. na krańcach północnych, od 3 do 5 st. na Wybrzeżu. Wiatr słaby, zmienny, na krańcach północnych i na północnym wschodzie umiarkowany i porywisty.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, rano miejscami silne zamglenia z widzialnością od 1000 do 3000 m, na Przedgórzu Sudeckim początkowo mgły z widzialnością od 300 do 900 m, na Pomorzu, Kujawach, Warmii, Mazurach i Podlasiu okresami słabe opady deszczu. Temp. maks. od 6 do 10 st.

Wiatr słaby, zmienny, na Pomorzu, Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie umiarkowany i porywisty. W Warszawie w sobotę zachmurzenie duże w większymi przejaśnieniami. Temp. maks. 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Temp. min. 1 st. Wiatr słaby, zachodni. W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temp. maks. 6 st. Wiatr słaby, zachodni.

PAP

drukuj