fot. pixabay.com

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i gdzieniegdzie opadami śniegu

Jak informuje IMGW, prawie całą Europę obejmie rozległy układ niżowy z ośrodkami nad Morzem Północnym i Morzem Norweskim oraz Rosją, jedynie krańce południowo-zachodnie będą w zasięgu klina wyżowego.

Polska będzie na skraju niżu znad Rosji, na krańcach południowo-zachodnich zaznaczy się strefa ciepłego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 983 hPa i nie będzie się istotnie zmieniać.

W piątek będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i gdzieniegdzie opadami śniegu, na wybrzeżu i południowym zachodzie także deszczu ze śniegiem, na południu lokalnie marznącego deszczu powodującego gołoledź. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 7 cm do 10 cm na Przedgórzu Sudeckim i w Sudetach oraz o 5 cm do 7 cm w woj. małopolskim i śląskim. Temperatura maksymalna od -3 st. C na wschodzie do 2 st. C na wybrzeżu. Wiatr na zachodzie słaby, zmienny, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, północno-zachodni i zachodni. W Tatrach porywy wiatru do 90 km/h, w Sudetach do 60 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na północnym wschodzie. Okresami opady śniegu, w rejonach podgórskich i na wybrzeżu także deszczu ze śniegiem, a lokalnie na południu marznący deszcz powodujący gołoledź. Na południu Ziemi Lubuskiej opady o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 10 cm, poza tym w południowej połowie kraju miejscami spadnie od 5 cm do 7 cm. Lokalnie na północy mgła, także osadzająca szadź i ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od -10 st. C na wschodzie do -4 st. C w centrum i na zachodzie i 0 st. C na Półwyspie Helskim. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W Tatrach porywy wiatru do 90 km/h, w Sudetach do 60 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl