Polska na skraju niżu. Będzie chłodniej

Jak informuje IMGW, Polska północno-wschodnia będzie na skraju niżu znad Zatoki Ryskiej. Pozostały obszar kraju będzie pod wpływem słabnącego klina wyżowego, na południowym wschodzie zaznaczy się ponadto strefa pofalowanego frontu atmosferycznego. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie spadać.

W środę na południowym wschodzie Małopolski, na Podkarpaciu i południu Lubelszczyzny zachmurzenie całkowite i opady deszczu, okresami o umiarkowanym natężeniu, możliwe burze, suma opadów od 10 mm do 20 mm; po południu od południowego zachodu stopniowy zanik opadów i większe przejaśnienia, a wieczorem także rozpogodzenia.

Na północy Polski zachmurzenie duże i całkowite oraz okresami opady deszczu, na krańcach północno-wschodnich możliwe słabe burze. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże, miejscami słabe przelotne opady deszczu.

Temperatura maksymalna: we wschodniej połowie kraju od 15 st. do 20 st., w zachodniej – od 19 st. do 22 st.; w rejonach podgórskich Karpat od 13 st. do 16 st. Wiatr na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty, zachodni skręcający na północno-zachodni; poza tym wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.

PAP/RIRM

drukuj