fot. A. Chmielewski

Bella Skyway Festival już za tydzień w Toruniu

We wtorek 23 sierpnia w Toruniu rozpocznie się 8. edycja Bella Skyway Festiwal. Przez sześć festiwalowych dni w godzinach od 20.30 do 24:00 będzie można zobaczyć świetlne iluminacje.

Zainteresowani będą mogli zobaczyć aż 20 imponujących świetlnych instalacji. To ponowne wzbogacenie krajobrazu kulturalnego Torunia o europejskim charakterze.

Festiwal odbywa się już od 2009 roku, a jego początki wiążą się ze staraniami miasta o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. Idea Festiwalu składa się z trzech filarów: nauki – jako sposobu realizacji i projekcje festiwalu, które odnoszą się do astronomii i innych nauk ścisłych, sztuki – jako elementu będącego dźwignią festiwalu i ludzi z hasłem, który przyświeca festiwalowi od początku: „Kultura dla wszystkich” .

W tym roku Water Concept ponownie podniesie poprzeczkę, używając unikalnych i najnowocześniejszych technologii. Premierowym pokazem w Polsce, a dokładnie w Toruniu będzie wielkoformatowa projekcja na ekranach wodnych „Water Concept Cinema” . Podczas oglądania tego pokazu widz zostanie przeniesiony w abstrakcyjną opowieść o cudach świata. W pokazie są ruchome elementy ruchu tworzące złudzenie, które dają publiczności możliwość interakcji z projekcją. Całość jest połączona z wielokanałowym dźwiękiem oraz przestrzenną animacją skonstruowaną na powierzchni 700 m kwadratowych.

Sztuka, nauka a także silny wymiar społeczny zawsze występowały równocześnie i uzupełniały się w Toruniu. Przez to ma on oryginalny charakter, bo jest bogaty w idee i wartości humanizmu – można powiedzieć, że jest odzwierciedleniem duszy Torunia.

Więcej informacji na stronie www.bellaskyway.pl

RIRM

drukuj