Tańsze bilety w Toruniu

Od początku 2015 r. w Toruniu stanieją bilety miesięczne komunikacji miejskiej na autobusy i tramwaje oraz jednorazowe bilety na tramwaje nocne. Obniżone zostaną również stawki podatków od ciężarówek o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton.

Cena biletu miesięcznego na wszystkie dzienne i nocne linie autobusowe i tramwajowe w granicach administracyjnych miasta zostanie obniżona ze 145,20 zł do 100 zł, z jednoczesnym wprowadzeniem w tej kategorii biletu ulgowego za 50 złotych.

Dotychczasowe bilety na jedną linię tramwajową stanieją z 71,50 zł do 70 zł, a dodatkowo będzie można z nich korzystać na wszystkich liniach tramwajowych dziennych i nocnych. Odpowiednio zasada ta będzie dotyczyła biletów ulgowych.

Za pojedynczy przejazd nocnym tramwajem trzeba będzie zapłacić tyle samo co w dzień, czyli 2,80 zł, a nie jak dotąd dwukrotność biletu jednorazowego.

Jednocześnie wprowadzone zostają nowe rodzaje biletów na wszystkie linie dzienne (autobusowe i tramwajowe) w granicach miasta: bilet rodzinny jednodniowy uprawniający do przejazdu od 1 do 2 osób dorosłych wraz z 1-4 dzieci w wieku do 18 lat – za 14 zł; bilet rodzinny weekendowy dla 1-2 osób dorosłych oraz 1-4 dzieci do 18 lat – za 16 zł; bilet weekendowy dla 1-2 osób dorosłych – za 20 zł; bilet 15-dniowy – cenę za 50 złotych. Od Nowego Roku w Toruniu obniżone zostaną stawki podatku od samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej pojazdu powyżej 12 ton. W przypadku ciężarówek 2-osiowych z zawieszeniem pneumatycznym i uznanym za równoważne o dopuszczalnej masie całkowitej równej lub wyższej niż 12 t i mniejszej niż 13 t stawka zostanie zmniejszona z 1,76 tys. zł do 1,48 zł, a przypadku pojazdów 3-osiowych o masie całkowitej równej lub wyższej niż 12 t i mniejszej niż 17 t – z 1,58 tys. zł do 1,49 tys. złotych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl