fot. PAP/EPA

Prognoza pogody na Sylwestra i Nowy Rok

Jak informuje IMGW, Europa północna, południowo-wschodnia i południowa znajdą się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą wyże.

Polska będzie na skraju rozległego układu niżowego z ośrodkami nad Atlantykiem. Z północnego zachodu na południowy wschód będzie przemieszczać się płytka zatoka niżowa z układem frontów atmosferycznych. Z północnego zachodu napływać będzie ciepłe, polarno-morskie powietrze, jedynie regiony południowo-wschodnie pozostaną w mroźnym, powietrzu pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1017 hPa i będzie się wahać.

W środę na południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane od północnego zachodu wzrastające do dużego, miejscami opady śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże, opady śniegu, od północnego zachodu przechodzące w deszcz ze śniegiem lub marznący deszcz powodujący gołoledź, na północnym zachodzie po południu miejscami deszcz. W północno-zachodniej połowie kraju miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temp. maks. od -8 st. na południowym wschodzie i w dolinach karpackich do 2 st. na zachodzie, w centrum około -4 st. Nad morzem i na Nizinie Szczecińskiej od 3 st. do 5 st. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże. Na północnym zachodzie opady deszczu, na krańcach południowo-wschodnich i Karpatach opady śniegu. Na pozostałym obszarze opady śniegu, deszczu ze śniegiem, przejściowo opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Na zachodzie, północy i w centrum gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temp. min. od -10 st., -8 st. na południowym wschodzie i w kotlinach karpackich do 1 st. na północnym zachodzie, w centrum około -3 st., a nad samym morzem 2 st., 3 st. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

W czwartek zachmurzenie duże, w województwach: śląskim, małopolskim i podkarpackim oraz na południu lubelskiego i opolskiego opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem lub marznący deszcz powodujący gołoledź. Na pozostałym obszarze kraju opady deszczu ze śniegiem i deszczu. W całym kraju przed południem miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temp. maks. od -2 st. na południowym wschodzie i w kotlinach karpackich do 3 st. na zachodzie i północy, w centrum około 1 st. Nad samym morzem od 3 st. do 5 st. Wiatr słaby, na Pomorzu okresami umiarkowany, nad samym morzem umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni.

W Warszawie w środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami opady śniegu. Temp. maks. -3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem i marznący deszcz powodujący gołoledź. Temp. min. -3 st., wystąpi w pierwszej połowie nocy. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Słabe opady deszczu i mżawki. Temp. maks. 2 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, zachodni.

PAP

drukuj