Przejaśnienia na północy Polski; poza tym śnieg i śnieg z deszczem

Jak informuje IMGW, Europa północna i wschodnia znajdzie się w zasięgu niżu z ośrodkiem szybko przemieszczającym się znad południowego Bałtyku przez Podlasie i Białoruś nad wschodnią Ukrainę. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będzie wyż z centrum nad Wielką Brytanią.

Polska będzie na skraju wspomnianego niżu, na zachodzie kraju zaznaczy się wpływ wyżu znad Wielkiej Brytanii. Z północy napływać będzie masa powietrza arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie rosło.

W piątek zachmurzenie duże, na zachodzie kraju większe przejaśnienia. Przelotne opady śniegu, miejscami deszczu ze śniegiem, nad morzem także deszczu, stopniowo zanikające od północnego zachodu kraju. W Karpatach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 15 cm. Temperatura maksymalna od 0 st. do 3 st., nad morzem i na Pomorzu od 3 st. do 6 st. Wiatr umiarkowany, dość silny i miejscami silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni. W górach porywy wiatru do 130 km/h, później do 100 km/h.

W nocy z piątku na sobotę na zachodzie zachmurzenie umiarkowane i małe, na pozostałym obszarze zachmurzenie duże ze słabymi opadami śniegu. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze kraju od -5 st. do -1 st., jedynie na wybrzeżu 0 st., 1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni, nad morzem i na południu kraju wiatr okresami porywisty, północno-zachodni. W górach porywy wiatru do 100 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl