W kraju zachmurzenie małe

Jak informuje IMGW, Europa północna i wschodnia będą pod wpływem niżów. Pozostały obszar kontynentu znajdować się będzie w zasięgu rozległego wyżu z centrum nad Belgią i Holandią. Polska będzie pod wpływem tego wyżu, z północnego zachodu napływa chłodniejsza masa powietrza polarno-morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie rosło.

We wtorek w kraju w dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Na północnym wschodzie kraju i w Karpatach okresami zachmurzenie duże i tam możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temp. maks. od 18 st., 20 st. na północy, około 22 st. w centrum do 24 st. na południowym zachodzie Polski. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie kraju porywisty, północno-zachodni. Na wschodnim wybrzeżu wiatr okresami dość silny i porywisty, północno-zachodni.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe, w północnej połowie kraju miejscami umiarkowane. Temp. min. we wschodniej połowie kraju od 7 st. do 10 st., w zachodniej połowie od 9 st. do 12 st., na wybrzeżu od 12 st. do 15 st. Wiatr słaby, zmienny z przewagą zachodniego. Na wybrzeżu wiatr okresami umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

W środę w dzień zachmurzenie małe, na północy kraju miejscami umiarkowane. Temp. maks. od 20 st., 22 st. na północnym wschodzie, 22 st., 24 st. w centrum do 24 st., 26 st. na południowym zachodzie Polski. Wiatr słaby, zmienny, na wybrzeżu okresami umiarkowany, południowo-zachodni.

We wtorek w Warszawie w dzień zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temp. maks. 22 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-zachodni. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Temp. min. 11 st. Wiatr słaby, zachodni. W środę w dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. 24 st. Wiatr słaby, zmienny.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl