Tylko do jutra zbiórka podpisów ws. niedzieli wolnej od handlu

Dobiega końca zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy ograniczającej handel w niedzielę. Akcja zainicjowana przez Krajowy Sekretariat Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ ,,Solidarność” potrwa do jutra.

Aby projektem zajął się Sejm, do środy trzeba zebrać 100 tys. podpisów.

To już trzecie podejście do ograniczenia handlu w niedzielę. Pierwsza inicjatywa pojawiła się jeszcze za rządów Akcji Wyborczej Solidarność. Kolejna trzy lata temu. Obie zakończyły się fiaskiem.

Inicjatorzy obywatelskiego projektu liczą na to, że tym razem uda się wprowadzić go w życie – mówił na antenie Radia Maryja Alfred Bujara z krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ ,,Solidarność”.

– Jak to mówią, do trzech razy sztuka i miejmy nadzieję, że tym razem się uda; że ta sprawa znajdzie odzwierciedlenie w Sejmie, w formie już nie projektu, ale ustawy. Pracownicy handlu mają taką nadzieję, że tym razem uda się wprowadzić ograniczenie handlu w niedzielę; że pracownicy będą mogli odpocząć w tę niedzielę i spędzić ją z najbliższymi, z rodziną – podkreślił Alfred Bujara.

W projekcie ustawy ograniczającej handel w niedziele znalazły się liczne wyjątki.

Czynne w tym dniu będą mogły być m.in. stacje benzynowe, piekarnie, sklepy usytuowane na dworcach kolejowych i lotniskach oraz kioski z prasą. Handlować będą mogły również małe, osiedlowe sklepy pod warunkiem, że za ladą stanie ich właściciel.

Autorzy projektu ustawy zakładają, że to właśnie drobni sklepikarze obok pracowników handlu najbardziej skorzystają na nowych przepisach.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl