Prognoza pogody na 13 i 14 października

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niże z frontami atmosferycznymi. Polska jest w zasięgu niżu znad Wielkiej Brytanii, w strefie mało aktywnego frontu ciepłego. Z południowego zachodu napływa ciepła polarnomorska masa powietrza. 

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1002 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek na północy i północnym zachodzie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, na Pomorzu miejscami słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. od 16, 18 st. na północy kraju do 22, 23 st. na południu, w kotlinach górskich ok. 20 st. Wiatr południowo-wschodni, słaby, na wybrzeżu umiarkowany, okresami dość silny.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże, na południu początkowo rozpogodzenia. Na wybrzeżu, Pomorzu i zachodzie kraju okresami opady deszczu. Na pozostałym obszarze liczne mgły, miejscami ograniczające widzialność do 100 m. Temp. min. od 11 do 14 st., jedynie na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich chłodniej, od 9 do 11 st. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków południowych.

We wtorek zachmurzenie duże i całkowite, większe przejaśnienia na południowym wschodzie kraju, a po południu także na południowym zachodzie. Opady deszczu przemieszczające się od Dolnego Śląska i Ziemi Lubuskiej w głąb Polski. W centrum możliwe burze. Na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce, na Kujawach oraz na północy Ziemi Łódzkiej opady okresami o umiarkowanym natężeniu – prognozowana suma opadów do 15 mm. Rano mgły, miejscami ograniczające widzialność do 200 m. Temp. maks. od 14, 16 st. na wschodnim wybrzeżu, 16, 19 st. na północy oraz na południowym zachodzie Polski, do 23 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby, z kierunków południowych, od zachodu skręcający na zachodni i północno-zachodni, a na wybrzeżu na północny i północno-wschodni.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Temp. maks. 20 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Nad ranem mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temp. min. 12 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy. We wtorek w stolicy zachmurzenie duże. Wieczorem możliwe opady deszczu. Temp. maks. 21 st. Wiatr słaby, z kierunków południowych.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl