Czeka nas „typowe polskie lato”

Od wczorajszego popołudnia trwa astronomiczne lato. Każdy kolejny dzień będzie kończył się nieco szybciej. Tak będzie aż do przesilenia zimowego – 21 lub 22 grudnia.     

Planując urlop nad morzem czy w górach będzie trzeba nastawić się na typowe polskie lato – zapowiada Rafał Maszewski z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

– Często jakiś front, burza, przelotny deszcz, czasami się zdarzy kilkudniowa fala upałów, później znów jest ochłodzenie… Jedni będą się cieszyć, bo np. nie lubią upałów, inni znów będą się martwić, bo są fanami bardzo wysokich temperatur. Lipiec będzie bardziej zmienny, takie typowe polskie lato, w sierpniowej pogodzie powinno być trochę więcej spokoju – przewiduje Rafał Maszewski.

Na najbliższe dni synoptycy zapowiadają przelotne opady deszczu i niewielkie przejaśnienia. Dziś będzie pochmurnie. Większe przejaśnienia po południu w południowej części kraju.  Temp. Od 17 st. na północy i północnym wschodzie do 22 na południowym zachodzie. Wiatr będzie umiarkowany, zachodni. Ciśnienie z południe w Warszawie wyniesie 1012 hPa.

W poniedziałek na północno pochmurnie z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. od 18 do 21 st.   Wiatr umiarkowany zachodni

 

RIRM/TV Trwam News 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl