Trwa akcja „Podaruj tornister”

Celem kampanii jest pozyskanie funduszy na zakup jak największej ilości plecaków, które będą przekazane dzieciom z ubogich rodzin. Akcja potrwa do końca lipca. A organizatorem jest Caritas diecezji sosnowieckiej.  

Inicjatywa podzielona jest na dwa etapy. W pierwszym organizatorzy zbierają środki na plecaki. W drugim parafianie diecezji sosnowieckiej wypełnią plecaki przyborami szkolnymi.

– Przez pierwszy tydzień sierpnia będziemy rozsyłać te puste plecaki do parafii tak, żeby ostatnie 2 tygodnie sierpnia na Mszach św. była robiona zbiórka tzw. „wsadu” – całej wyprawki, przyborów szkolnych, żeby możliwie jak najszybciej 31 sierpnia te dzieciaki z najbardziej potrzebujących rodzin dostały pełne już tornistry. Cena takiego plecaka to zaledwie 20 zł. Myślę, że tak naprawdę każdy, kto chce zrobić dobry uczynek i podarować dziecku taki plecak, może to zrobić, bo jest go po prostu na niego stać, bo jest to mała cena – mówi Agnieszka Gwóźdź, konferansjer w Caritas diecezji sosnowieckiej.

Szczegółowe informacje dotyczące kampanii można znaleźć na stronie www.podarujtornister.pl

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl