Twój głos może zadecydować o przyszłości polskiej edukacji

800 tys. osób podpisało się już pod wnioskiem ws. referendum „Ratuj maluchy i starsze dzieci też”. Akcja zbierania podpisów trwa do 12 czerwca. Następnie zostaną one złożone w Sejmie. 

Ogromne zaangażowanie społeczne pokazuje, że trzeba dokonać zmian, które niszczą polski system edukacji – mówi Karolina Elbanowska ze Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców.

– Wszystkie osoby zainteresowane edukacją; osoby, którym zależy na tym, żeby edukacja w Polsce była na wysokim poziomie, żeby dzieci uczyły się w godnych warunkach zachęcamy gorąco do wzięcia udziału w tej akcji. Został już tylko tydzień na zbieranie podpisów. W tej chwili doliczyliśmy się 800 tys. podpisów, ale mamy szansę na więcej. Wszystko zależy od nas, od naszego zaangażowania. Wystarczy wziąć formularze ze strony, porozdawać wśród znajomych, pozbierać podpisy czy to na jakimś pikniku, może pod kościołem; wszędzie, gdzie tylko się da, żeby tych podpisów było jak najwięcej. Wtedy mamy szansę obalić tą nieszczęsną reformę – apeluje Karolina Elbanowska.

Referendum będzie dotyczyć najważniejszych kwestii. Każdy może jeszcze złożyć podpis, by zadecydować o przyszłości edukacji w Polsce.

– W naszym wniosku chodzi przede wszystkim o 6-latki; o to, żeby wreszcie zostawić rodzicom wybór do edukacji ich dzieci, który gwarantuje nam Konstytucja. Druga sprawa dotyczy 5-latków, które zostały objęte obowiązkiem edukacji i w tej chwili niestety lądują bardzo często w szkołach, gdzie nie ma dla tak małych dzieci warunków. Trzecia sprawa to kwestia programu, który niestety został tak zmieniony, że jest nieodpowiedni ani dla małych dzieci na poziomie przedszkola i podstawówki, ani na poziomie liceum, gdzie zlikwidowano edukację ogólnokształcącą. To jest szczególnie widoczne w sprawie historii, ale my walczymy o to, żeby poprawić program również w innych przedmiotach – wskazała Karolina Elbanowska.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl