fot. Grzegorz Jakubowski-KPRP

Prezydent A. Duda zapowiada zmiany prawne w oświacie. Działalność organizacji na terenie szkoły będzie wymagać przede wszystkim zgody rodziców

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że złoży projekt zmian w Prawie oświatowym. Zgodnie z nim działalność wszelkich organizacji i stowarzyszeń na terenie szkoły będzie wymagać nie tylko zgody dyrektorów, ale przede wszystkim rodziców.

 

Prezydent Andrzej Duda poinformował o inicjatywie ustawodawczej podczas spotkania z rodzinami w Pałacu Prezydenckim. W przemówieniu wskazał, że dzięki ustawie realizowane będzie konstytucyjne prawo rodziców do wychowywania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami.

– Czas najwyższy, by w naszym systemie prawnym, systemie edukacyjnym zgodnie z oczekiwaniami wielokrotnie wyrażanymi przez rodziców […], wreszcie to prawo rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami – a tym samym prawo rodziców do decydowania, jakie treści będą dzieciom przekazywane np. w szkole – było realizowane i zagwarantowane ustawowo – zaznaczył szef państwa polskiego.  

Ustawa ubiegającego się o reelekcję prezydenta to konkretne działanie, wynikające z realizacji jednego z zapisów podpisanej wcześniej Karty Rodziny.

Prezydent Andrzej Duda wyraził także poparcie dla postulatów dot. edukacji domowej, które są zawarte w poselskim projekcie ustawy.

Prezydent liczy na to, że oba projekty zostaną rozpatrzone jak najszybciej.

RIRM

drukuj