fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

PiS zapowiada spore finansowe wsparcie dla rodzin

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało dziś nowy spot wyborczy nawiązujący do projektu finansowego wsparcia rodzin. Zgodnie z nim rodzice otrzymywaliby 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko, a w mniej zamożnych rodzinach również na pierwszego potomka.

Kandydatka PiS-u na premiera Beata Szydło prezentując wczoraj projekt obiecała, że będzie on pierwszym jaki zrealizuje, jeśli zostanie szefową rządu.

Dziś na konferencji prasowej PiS przedstawił spot wyborczy, promujący ten pomysł.

– Ten spot pokazuje, że Platforma Obywatelska jest oderwana od rzeczywistości. Nie wie o głównych problemach Polski, Polaków, rodzin wielodzietnych, czy po prostu rodzin, których nie stać na zakup podstawowych rzeczy. 900 tys. dzieci żyje w ubóstwie, a w sumie poniżej wszelkich norm wegetuje 2,8 mln Polaków. PO jest oderwana od rzeczywistości i zajmuje się swoimi sprawami –pozyskiwaniem polityków na listy wyborcze. To znaczy, że PO ma bardzo krótką ławkę, nie ma swoich przedstawicieli i poszykuje na listy polityków – jeszcze niedawno – spoza swojej partii – podkreślił szef sztabu wyborczego PiS Stanisław Karczewski.

Spot wyborczy PiS będzie emitowany w telewizji od poniedziałku.


RIRM

drukuj