By I, Kpalion, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2247495

Partie polityczne szukają nowego otwarcia

Lewica zapowiedziała kongres programowy. Na wydarzenie zaprosiła już zagranicznych polityków. Jednocześnie zmiany w ugrupowaniach zapowiada Prawo i Sprawiedliwość oraz Koalicja Obywatelska.

Po wyborach prezydenckich czas na podsumowanie dotychczasowej działalności i określenie planów na najbliższą przyszłość.

W listopadzie Lewica zorganizuje w Warszawie wielki kongres programowy. Wcześniej, od września do października, odbędą się kongresy regionalne, a także konsultacje z organizacjami pozarządowymi i związkami zawodowymi. Lewica zaprosiła już na to wydarzenie zagranicznych polityków, m.in. premiera Hiszpanii Pedro Sancheza i senatora USA Berniego Sandersa.

Jesienią odbędzie się także kongres Prawa i Sprawiedliwości i wewnątrzpartyjne wybory. Prezes Jarosław Kaczyński zapowiedział reorganizację ugrupowania.

Były kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski ogłosił natomiast utworzenie nowego ruchu obywatelskiego. Deklarację złożył wspólnie z przewodniczącym ugrupowania Borysem Budką.

Szczegóły na temat ruchu zostaną zaprezentowane pod koniec tego miesiąca. Wcześniej na bazie pierwszej tury wyborów nowy ruch społeczny „Polska 2050” założył Szymon Hołownia.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl