fot. twitter.com/MRiRW_GOV_PL

PSL złoży wniosek o wotum nieufności dla min. Jurgiela

Politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego mają dziś złożyć wniosek o wotum nieufności dla ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela. Rada Naczelna PSL jednogłośnie przyjęła wniosek w tej sprawie.

Według ludowców obecny szef resortu rolnictwa dopuścił się ogromu zaniedbań. Wskazują, że nie wystąpił do  Unii Europejskiej o podwojenie dopłat dla rolników. W ocenie PSL-u minister Krzysztof Jurgiel dopuścił się też zaniedbań w związku ze sprawą występowania przypadków afrykańskiego pomoru świń.

Poseł Jan Krzysztof Ardanowski, były wiceminister rolnictwa podkreślił, że wniosek o wotum nieufności ma charakter wyłącznie polityczny.

– Tu nie chodzi o osobę. Chodzi o politykę rolną Prawa i Sprawiedliwości, bo przecież to jest atak nie tylko na urzędnika, jakim jest minister, tylko na całą politykę, którą my wobec wsi zapowiedzieliśmy i ją realizujemy. Jeżeli PSL takiej dyskusji chce, to taka dyskusja w Sejmie się odbędzie, i nie będzie przyjemna dla tej partii. Za bardzo wiele zarzutów – które PSL formułuje teraz pod adresem Prawa i Sprawiedliwości  – powinni się uderzyć w piersi i przeprosić za te lata zaniedbań w rolnictwie, które  działy się w czasie ich rządów – powiedział poseł Jan Krzysztof Ardanowski

Wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra może być zgłoszony przez co najmniej 69 posłów. Sejm wyraża wotum nieufności większością głosów ustawowej liczby posłów – czyli głosami 231 parlamentarzystów.

RIRM

drukuj