fot. pixabay.com

We wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże

Jak podaje IMGW, nad Europą bez większych zmian: dominować będzie rozległy niż znad północno-zachodniej części kontynentu, wpływ słabych wyżów zaznaczy się głównie na wschodzie Europy.

Polska będzie pod wpływem zatoki wspomnianego wyżej niżu znad północno-zachodniej Europy, z głównym ośrodkiem przemieszczającym się powoli znad Wysp Brytyjskich nad Morze Norweskie. Nad naszym krajem będzie utrzymywać się strefa pofalowanego frontu chłodnego, oddzielającego powietrze pochodzenia zwrotnikowego, zalegające na południowym wschodzie kraju, od dość ciepłego powietrza polarnego morskiego, napływającego nad pozostały obszar.

We wtorek miejscami przelotne opady deszczu oraz burze, również z gradem. W czasie burz prognozowana suma opadów na zachodzie kraju do 20 mm, na wschodzie do 30 mm, a na północnym wschodzie sumy opadów miejscami do 40 mm. Temperatura maksymalna od 26 st. C do 29 st. C, cieplej miejscami na Podkarpaciu, do 30 st. C, 32 st. C, chłodniej nad morzem i w rejonach podgórskich, od 23 st. C do 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni, na północnym wschodzie początkowo południowo-wschodni i południowy. W czasie burz porywy wiatru na zachodzie do 70 km/h, na wschodzie do 80 km/h, lokalnie do 90 km/h.

Prognoza orientacyjna dla Polski od godz. 20.00 we wtorek do godz. 20 w środę.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy, wschodzie i południu okresami duże i tam przelotne opady deszczu i burze, stopniowo zanikające. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 25 mm, lokalnie na północnym wschodzie do 40 mm. Po północy lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 14 st. C do 19 st. C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich. W czasie burz porywy wiatru początkowo do 80 km/h.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl