pixabay.com

Do Polski napłynie arktyczne powietrze

Jak informuje IMGW północno-wschodnia, północna oraz częściowo zachodnia oraz wschodnia część Europy będzie pod wpływem niżów z ośrodkami nad Ukrainą oraz Atlantykiem. Pozostała część kontynentu znajdzie się w zasięgu rozległego wyżu z centrum nad Wielką Brytanią. Nad Polską pogodę kształtować będzie zatoka niżowa związana z niżem znad północno-zachodniej Rosji w strefie frontu atmosferycznego, za którym zacznie rozbudowywać się klin wyżu znad Wysp Brytyjskich. Z północy napłynie powietrze arktyczne.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa. Przewiduje się wzrost ciśnienia.

W dzień na południu i południowym wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do 8 cm, a w Karpatach do 13 centymetrów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego z przelotnymi opadami śniegu, na zachodzie także śniegu z deszczem. Na krańcach północnych lokalnie przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 centymetrów.

Temperatura maksymalna od 0 st. C do 3 st. C, a na zachodzie do 4 st. C; w rejonach podgórskich od -2 st. C do 0 st. C.

Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, północny i północno-zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 60 km/h, a w Karpatach do 70 km/h, będą powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl