Na przeważającym obszarze naszego kraju pochmurnie

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia i częściowo środkowa znajdą się pod wpływem niżu znad Wysp Brytyjskich, nad resztą kontynentu dominował będzie rozległy wyż znad północno-zachodniej Rosji. Polska będzie pod wpływem tego wyżu, jedynie na zachodnią Polskę oddziaływać będzie zatoka. Z południowego wschodu napływać będzie nieco cieplejsza, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1011 hPa i będzie powoli spadać.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na krańcach północno wschodnich i południowo zachodnich Polski bez opadów, na pozostałym obszarze miejscami przelotne opady deszczu oraz możliwe burze. Temperatura maksymalna od 16 st., 19 st. na północy i wschodzie Polski do 20 st., 23 st. na pozostałym obszarze. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, porywisty, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz wiatr porywisty.

W nocy z soboty na niedzielę na przeważającym obszarze zachmurzenia małe i umiarkowane, tylko miejscami, zwłaszcza na wschodzie kraju i miejscami na wybrzeżu zachmurzenie umiarkowane i duże, na wschodzie zanikające słabe opady deszczu. Na ranem na południu i zachodzie miejscami mgły, ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od 8 st., 10 st. na wschodzie do 10 st., 13 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby, na północy, umiarkowany, południowo-wschodni.

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na północnym zachodzie okresami duże i tam słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19 st. na północnym wschodzie do 26 st. miejscami na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, porywisty, południowo-wschodni.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy pogodnie. Temperatura minimalna 11 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W niedzielę zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj