fot. pixabay.com/pl

Kolejny deszczowy dzień lipca w całej Polsce

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia i centralna będą pod wpływem klina wyżu nad Atlantyku. Nad resztą Europy przeważać będą niże.

Przeważający obszar Polski znajdzie się pod wpływem wspomnianego wyżu, jedynie północne i wschodnie krańce Polski będą w strefie rozmywającego się frontu atmosferycznego. Będziemy w umiarkowanie ciepłym powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i nieznacznie wzrośnie.

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad. Wysokość opadów deszczu do 20 mm. Temperatura maksymalna od 20 st. C do 25 st. C, nieco chłodniej od 17 st. C do 19 st. C na południu i południowym wschodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W czasie burz porywy do 80 km/h.

W nocy zachmurzenie na ogół umiarkowane, na południu duże. Przelotne opady deszczu i zanikające burze. Na krańcach południowych miejscami opady o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm, a na południu opady umiarkowane do 20 mm. Temperatura minimalna 12 st. C do 15 st. C, chłodniej w kotlinach górskich od 9 st. C do 10 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni. W czasie burz porywisty.

PAP

drukuj