W całej Polsce pogarsza się sytuacja pogodowa

Dziś w nocy do naszego kraju będzie napływać mroźne powietrze z północy. Temperatura gwałtownie zacznie spadać. W nocy z piątku na sobotę temperatura w górach może osiągnąć nawet – 25 stopni Celsjusza.

W minioną noc w wyniku intensywnych opadów śniegu i silnego wiatru, bez prądu w całej Polsce jest prawie 18 tys. odbiorców. Najwięcej usterek linii energetycznej odnotowano w województwie łódzkim i wielkopolskim. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla niemal wszystkich województw. Najtrudniejsza sytuacja ma być na Pomorzu, w Beskidzie Niskim i Bieszczadach oraz w województwie dolnośląskim.  W całym kraju może spaść do około 15 cm śniegu.

W górach synoptycy przewidują intensywne opady śniegu, a nad morzem silny wiatr w porywach do 100 km/h. Silny wiatr powodować będzie miejscami zawieje śnieżne.

Z informacji Rządowego Centrum Bezpieczeństwa wynika, że w związku z padającym śniegiem nie ma większych problemów i utrudnień na drogach. Służby apelują do kierowców o ostrożność i zwracanie uwagi na śliską nawierzchnię. Synoptycy ostrzegają także przed możliwym podniesieniem się stanu wód w wyniku tzw. cofki na Pomorzu, silnymi opadami śniegu i oblodzeniem na południu Polski.

Dziś w nocy czeka nas także znaczący spadek temperatur nawet do – 15 stopni Celsjusza.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl