fot.twitter.com/AdamBielan

A. Bielan: Posłowie użyją mobilnych urządzeń do głosowania

Jeżeli 11 stycznia posiedzenie Sejmu odbędzie się w Sali Kolumnowej, to posłowie użyją mobilnych urządzeń do głosowania. O zamówieniu sprzętu poinformował wicemarszałek Senatu Adam Bielan, który był gościem programu w tvp.info.

Adam Bielan podkreślił, że liczy na porozumienie się z opozycją ws. normalnej pracy parlamentu.

Mam nadzieję, że chociażby przewodniczący Ryszard Petru nabrał dystansu na Maderze do tego, co się dzieje w polskiej polityce, bo ja widzę pewne szanse na kompromis. Są propozycje, które dadzą opozycji szanse, by wyjść z twarzą z tego konfliktu. Grzegorz Schetyna ma znacznie słabszą pozycję niż Ryszard Petru w swojej partii. Musi się on liczyć z grupą, którą ja nazywam frakcją rewolucyjną, z tymi młodymi parlamentarzystami. On doskonale wie, że te obrazki bardzo szkodzą Platformie Obywatelskiej. Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych dni opanuje sytuacje wewnątrz swojej partii i będzie gotowy na jakieś kompromisowe rozwiązanie – wskazał wicemarszałek Senatu.

Adam Bielan zapytany o możliwość wyprowadzenia protestujących w Sejmie od 16 grudnia posłów przez Straż Marszałkowską nie wykluczył takiego rozwiązania. Zaznaczył jednak, że mogłoby to wywołać kolejne protesty i debatę o rzekomym łamaniu standardów demokratycznych w Polsce.

 

RIRM

drukuj