fot. PAP/Tomasz Gzell

Parlamentarzyści podzielili się opłatkiem w Sejmie

Tradycyjnie, przed świętami Bożego Narodzenia, parlamentarzyści podzieli się opłatkiem. W uroczystości nie uczestniczyła spora grupa polityków Lewicy, a także Koalicji Obywatelskiej.

Życzenia wszystkim parlamentarzystom złożyła marszałek Sejmu. Elżbieta Witek podkreśliła, że święta Bożego Narodzenia są czasem miłości i przebaczenia.

– Wierzę głęboko w to, że mimo różnic nas dzielących razem wspólnie możemy naprawdę bardzo wiele dobrego zrobić dla naszego kraju i dla naszych obywateli – wskazała.

Słowo do parlamentarzystów skierował także marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

– Z jednej strony prowadzimy spory, czasem ostre, ale w tych dniach warto sobie odpowiedzieć na pytanie, czy zawsze te spory są dla dobra naszej najjaśniejszej RP, czy czasami nie zapędzamy się za daleko? – podkreślił.

Błogosławieństwa parlamentarzystom udzielił ks. kard. Kazimierz Nycz, który w swoim wystąpieniu przypomniał o zbliżającej się beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. „Ks. kard. Stefan Wyszyński pokazywał, że przy żłóbku jest miejsce dla wszystkich. Był też głosem tych, którzy swojego głosu nie mieli” – przypomniał metropolita warszawski.

– On był także tym, który był człowiekiem Kościoła i Ojczyzny. O jedno i drugie się troszczył we właściwej kolejności – powiedział duchowny.

Ks. kard. Kazimierz Nycz zaprosił wszystkich parlamentarzystów na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia, która odbędzie się 7 czerwca 2020 roku.

TV Trwam News

drukuj