Z ław poselskich do Matki Bożej Częstochowskiej

Parlamentarzyści udadzą się dziś z pielgrzymką przed tron Matki Bożej Częstochowskiej. Jest to kontynuacja 23 letniej tradycji pielgrzymowania posłów i senatorów na Jasną Górę.

Uroczystości rozpoczną się konferencją pod przewodnictwem ks. abp. Wacława  Depo, który będzie także koncelebrował Mszę św. Posłowie będą mogli przystąpić do sakramentu spowiedzi i pomodlić się we własnych intencjach. W drodze powrotnej posłowie zatrzymają się w Piotrkowie Trybunalskim, aby pomodlić się w Sanktuarium Matki Boskiej Trybunalskiej.

Reprezentacja parlamentarna była zawsze bardzo liczna, szczególnie jeśli chodzi o partie prawicowe. Zaproszenia zostały rozesłane do wszystkich partii, jednak korzystają z nich przede wszystkim Ci którzy w życiu publicznym i politycznym otwarcie promują wartości chrześcijańskie – zaznacza poseł PiS Szymon Giżyński.

– Zaproszenie jest kierowane do wszystkich parlamentarzystów, ale korzystają z niego przede wszystkim Ci, którzy swoją przysięgę poselską kończą piękną prośbą: Tak mi dopomóż Bóg. To parlamentarzyści, którzy są wierni polskiej tożsamości religijnej, Matce Bożej Częstochowskiej i patriotyzmowi – powiedział poseł Szymon Giżyński.

Poseł dodaje, że tego typu spotkania przedstawicieli wyborców są bardzo ważne, szczególnie w obliczu niedawnych wydarzeń związanych m.in. z profanacją Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

– Myślę, że tegoroczna pielgrzymka będzie miała specjalny charakter, będzie oznaczała pewną mobilizację kolegów dla których te niedawne wydarzenia były przedmiotem wstrząsu. Te okoliczności to profanacja Najświętszego Obrazu, dyskryminacja TV Trwam, Radia Maryja i religii w szkole – zwracał uwagę poseł Szymon Giżyński.

Wypowiedź posła Szymona Giżyńskiego:


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl