By I, Kpalion, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2247495

Polski Sejm solidarny z Ukrainą

Sejm przyjął uchwałę, poprzez którą wzywa państwa członkowskie NATO i Unii Europejskiej do wsparcia Ukrainy w obliczu rosyjskiej agresji. 456 posłów opowiedziało się „za”. Sytuacja na Ukrainie jest poważna i napięta. Polacy, jak zapewnia prezydencki minister Paweł Sałek, mogą być jednak spokojni.

Na co dzień prezentują różne poglądy. W wielu kwestiach mają przeciwne zdanie. W sprawie tej uchwały posłowie mówili niemalże jednym głosem.

– Głosowało 457 posłów: 456 za, 1 przeciw, nikt się nie wstrzymał. Sejm podjął uchwałę, w sprawie wezwania państw członkowskich organizacji NATO oraz Unii Europejskiej do wsparcia Ukrainy w obliczu agresji Federacji Rosyjskiej – powiedziała marszałek Sejmu, Elżbieta Witek.

Wstrzymał się tylko poseł Konfederacji Grzegorz Braun. Sytuacja na Ukrainie jest poważna i napięta. Polacy mogą być jednak spokojni.

– Wszystkie elementy związane z obronnością Polski, pracą służb Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Pałacu Prezydenckiego, Biura Bezpieczeństwa Narodowego zmierzają ku temu, żeby absolutnie zabezpieczyć bezpieczeństwo naszych obywateli – powiedział na antenie TV Trwam prezydencki minister Paweł Sałek.

NATO wciąż  realizuje politykę odstraszania. Kolejne dostawy broni na Ukrainę mają być sygnałem dla Rosji, by ta porzuciła plany inwazji. W czwartek telefonicznie z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim rozmawiał prezydet USA Joe Biden.

„Odbyłem długą rozmowę telefoniczną z prezydentem Stanów Zjednoczonych. Omówiliśmy najnowsze wysiłki dyplomatyczne na rzecz deeskalacji i uzgodniliśmy wspólne działania na przyszłość“ – napisał na portalu społecznosciowym prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Joe Biden potwierdził gotowość Stanów Zjednoczonych do zdecydowanej reakcji  w razie agresji Rosji. Zapowiedział też pomoc gospodarczą dla Kijowa.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl