Prezentacja książki o życiu i posłudze ks. abp. Tokarczuka

W Przemyślu odbędzie się dziś prezentacja publikacji „Nie można zdradzić Ewangelii. Rozmowy z abp. Ignacym Tokarczukiem”. Autorem książki jest Mariusz Krzysztofiński, historyk z rzeszowskiego Instytutu Pamięci Narodowej.

Prezentacja miała uświetnić obchody rocznicy urodzin, zmarłego w styczniu ks. abp. Ignacego Tokarczuka, który dziś kończyłby 95 lat.

„Niestety bohater książki  nie weźmie jej już do rąk, choć bardzo cieszył się z jej powstania. Z niecierpliwością czekał na to wydarzenie. Chętnie dzielił się wspomnieniami, zarówno tymi miłymi, wspominając choćby dzieciństwo i młodość, jak i tymi trudnymi wydarzeniami, związanymi z posługą biskupia w czasach PRL” – powiedział Mariusz Krzysztofiński.

Wśród kwestii poruszonych w rozmowach są zagadnienia niezwykle istotne dla dwudziestowiecznych dziejów Polski, a dotyczące antykomunistycznej postawy Księdza Arcybiskupa. Jego związków z działaczami opozycji demokratycznej, wreszcie spotkań i rozmów z Ojcem Świętym bł. Janem Pawłem II i bł. ks. Jerzym Popiełuszką – dodaje autor rozmów z ks. abp. Tokarczukiem.

Prezentacja książki „Nie można zdradzić Ewangelii. Rozmowy z abp. Ignacym Tokarczukiem” odbędzie się o godz. 14:00 w Archiwum Państwowym w Przemyślu.

Katolickie Radio Rzeszów VIA

drukuj