Musimy obronić TV Trwam

Ks. abp Ignacy Tokarczuk podczas pożegnalnego spotkania z ks. bp. Edwardem Frankowskim prosił, by wspierać Radio Maryja i TV Trwam. Gratulował o. Tadeuszowi Rydzykowi utworzonych dzieł, pozdrawiał Rodzinę Radia Maryja, dziękował za modlitwę.

Słowa ks. abp. Ignacego Tokarczuka stanowiły swoistego rodzaju testament. Mówił o tym w homilii ks. bp Edward Frankowski, podczas Mszy św.  żałobnej sprawowanej 1 stycznia w Przemyślu.

Eucharystii w intencji śp. abp. Ignacego Tokarczuka – wielkiego patrioty, Polaka oraz nieugiętego kapłana stającego w czasach PRL w obronie Kościoła – przewodniczył ks. abp Józef Michalik, przewodniczący KEP.

Ks. abp Ignacy Tokarczuk pozostawił trwałe dziedzictwo odważnej gorliwej służby  w sercach ludzi i krajobrazie tej diecezji w którą wpisały się licznie zbudowane świątynie – mówił bp senior diecezji sandomierskiej. Dodał, że ks. abp jest jednym z najwybitniejszych hierarchów kościoła – mężem stanu.

– Polska miała trzech mężów stanu: Sługę Bożego obecnie błogosławionego  Jana Pawła II, kardynała Stefana Wyszyńskiego  oraz abp. Ignacego Tokarczuka. Przy nim kultywowano ideały Polski niepodległej i obronę Narodu przed bezprawiem komunistycznym.  Pomagał budzić niezależność społeczeństwa w oparciu  o struktury diecezjalnego Kościoła wbrew woli komunizmu. Przyczynił się  do odzyskania przez Polskę niepodległości oraz pełnej suwerenności  – powiedział ks. bo Edward Frankowski.

Ks. bp Edward Frankowski przypomniał także ostatnie spotkanie z byłym metropolitą przemyskim i jego słowa, które stanowią swoistego rodzaju testament.

– Powiedział takie słowa: proszę serdecznie pozdrowić Ojca Dyrektora Radia Maryja i wszystkie osoby, które tworzą Radio Maryja, TV Trwam, Nasz Dziennik i WSKSIM w Toruniu. Prosił abym to wszystkim powiedział, że musimy obronić TV Trwam i pozostałe toruńskie media – musimy obronić. Powiedział to z dużym wysiłkiem . To była jego ostatnia wola –  jakby testament. Mówił też o Stalowej Woli, o walce z Krzyżem – powiedział ks. bp Edward Frankowski.

W środę Msza św. żałobna sprawowana będzie o godz. 11:00 w Archikatedrze Przemyskiej, gdzie spocznie ks. abp. Transmisja w TV Trwam i Radiu Maryja  Arcybiskup-senior ks. abp Ignacy Tokarczuk zmarł w sobotę w 95. roku swojego życia, 70 rocznice świeceń kapłańskich, 47 roku posługi biskupiej i 19 roku statusu bp. seniora. Był doktorem filozofii; wykładowcą Wyższego Seminarium Duchownego w Olsztynie i KUL.  W 2006 roku został Kawalerem Orderu Orła Białego.

RIRM 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl