fot. R.Sobkowicz/Nasz Dziennik

[TYLKO U NAS] Ks. bp E. Frankowski: Jesteśmy świadkami największej do tej pory konfrontacji między Kościołem a antykościołem

Jesteśmy świadkami największej do tej pory konfrontacji między Kościołem a antykościołem, między Ewangelią a jej zaprzeczeniem. Trzeba się modlić za tych, którzy znieważają Kościół, bo nie mogą wytrzymać w tej szatańskiej złości. Musimy umieć się wobec tego zachować. Jeśli uda się im to raz, to łatwo poradzą sobie kolejny raz – powiedział w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja ks. bp Edward Frankowski, biskup senior diecezji sandomierskiej.

Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami po raz kolejny złożył zawiadomienie do Prokuratora Generalnego w sprawie nawoływania do zabicia o. dra Tadeusza Rydzyka CSsR, założyciela Radia Maryja [czytaj więcej]. 

– Jesteśmy świadkami największej do tej pory konfrontacji między Kościołem a antykościołem, między Ewangelią a jej zaprzeczeniem. Mówił o tym otwarcie Karol Wojtyła, jeszcze zanim został papieżem. Mówił o walce szatana z Panem Bogiem o dusze ludzkie. Szatan nie zwycięży, choć zniszczy Kościół w wielu krajach. Jest jeszcze Polska – wskazał ks. bp Edward Frankowski.

Zdaniem księdza biskupa, ci, którzy chcą zaszkodzić ojcu Tadeuszowi Rydzykowi i Rodzinie Radia Maryja, nie dadzą temu rady, bo Rodzina ta jest jednością, a każdy w niej dba o jej członków. Przede wszystkim modląc się.

– To radio jest radiem rozmodlonym, gdzie nie tylko mówimy prawdę, ale otwieramy się też na Boga. Wszyscy zdają sobie sprawę, jaką rolę odgrywa Radio Maryja. Ale to przecież nie tylko Radio Maryja. Jest też Telewizja Trwam, „Nasz Dziennik”, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej oraz Sanktuarium i inne dzieła – powiedział ks. bp Edward Frankowski.

– Kiedy już ludzie, którzy chcą to zniszczyć, nie mogą tego zdzierżyć i widzą, że ojciec Rydzyk się nie zniechęca, nic nie jest w stanie go przekupić czy przestraszyć, to nawołują do tego, by go zabić. Oni nie wiedzą, co może się wtedy stać. Trzeba się za nich modlić, bo nie mogą wytrzymać w tej szatańskiej złości. Musimy umieć się wobec tego zachować. Jeśli uda się im to raz, to łatwo poradzą sobie kolejny raz – dodał.

Całą rozmowę z ks. bp. Edwardem Frankowskim z „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj]. 

RIRM

drukuj