Głos dla TV Trwam

Ponowny głos za przyznaniem TV Trwam miejsca na pierwszym multipleksie cyfrowym. Rada KEP ds. Środków Społecznego Przekazu podczas pierwszego spotkania na Jasnej Górze powtórzyła stanowisko prezydium Episkopatu Polski i samej Konferencji co do prawa obecności katolickiej stacji na platformie cyfrowej.

KRRiT odrzuciła wniosek Fundacji Lux Veritatis – nadawcy TV Trwam w pierwszym konkursie. Obecnie trwa konkurs, w którym przewidziano miejsce dla kanału o charakterze społeczno-religijnym.

Warto przypomnieć w komunikacie z 359. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski księża biskupi, zgodnie upomnieli się o równe traktowanie nadawców kościelnych z innymi.

Ks. Piotr Zaborski, rzecznik archidiecezji częstochowskiej zwraca także uwagę na oświadczenie Rady Stałej KEP w sprawie przyznania TV Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie z 16.01.2012r.

Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski, cytuję: „stanowczo apeluje o zmianę stanowiska KRRiT w trwającym procesie koncesyjnym i przyznanie TV Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie. Wykluczenie stacji o charakterze religijnym w procesie koncesyjnym narusza zasady pluralizmu oraz równości wobec prawa. Tym bardziej, że większość mieszkańców naszego kraju to katolicy, którzy powinni mieć zapewniony swobodny dostęp do programu w TV Trwam w systemie naziemnej telewizji cyfrowej. Oczekują tego również liczni odbiorcy, w tym wielu chorych i samotnych”. Ufamy – pisali wówczas biskupi – że TV Trwam, nadająca od ponad 8. lat i wykazująca stabilność finansową zostanie włączona do systemu telewizji cyfrowej w Polsce. To było oświadczenie Rady Stałej KEP. Nic się nie zmieniło, zmieniło się tylko jedno – już nie 8, ale 9 lat – powiedział ks. Piotr Zaborski.

Przypomnijmy, cały czas trwa akcja zbierania podpisów pod protestem do KRRiT w obronie katolickiej TV Trwam. W biurze Radia Maryja w Toruniu podliczono już 2 mln 426 tys. 277 kopii podpisów. Akcja będzie prowadzona do skutku.

 

Wypowiedź ks. Piotra Zaborskiego


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl