(fot. PAP/EPA)

PE o dyskryminacji Tv Trwam

Komisja Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości oraz Spraw Wewnętrznych w Parlamencie Europejskim zajmie się sprawą dyskryminacji Tv Trwam.

Wystąpienie w tej sprawie na wniosek europosłów Solidarnej Polski złożyła podczas Konferencji Przewodniczących grupa Wolność i Demokracja na czele z Nigelem Faragem.

Wniosek zakładał, że sprawa Tv Trwam będzie poruszona podczas sesji plenarnej w Strasburgu, jedna z frakcji sprzeciwiła się temu pomysłowi.

– Był to sprzeciw na żądania i kategoryczne oczekiwania grupy politycznej, w której znajduje się Platformę Obywatelską. Robiła ona wszystko, by do tej debaty na forum parlamentu nie doszło. Obawiając się najwyraźniej prawdy, że nagłośnienie tej sprawy może jeszcze bardziej skompromitować PO, rząd, premiera i prezydenta Komorowskiego. Grupa ta zablokowała, przynajmniej na tym etapie, pracę na forum parlamentu – mówi Zbigniew Ziobro, lider SP.

Dzięki kompromisowi zaproponowanemu przez przewodniczącego socjalistów, sprawa będzie podjęta w najbliższym czasie przez Komisję Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości oraz Spraw Wewnętrznych.

– To oznacza, że zajmowanie się przez cały Parlament Europejski sprawą Tv Trwam jest dalej otwarte. To co będzie się dalej działo ze sprawą  katolickiej telewizji, jakie w tej sprawie zajmie stanowisko Komisja LIBE, czyli ta Komisja do spraw wolności, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych, będzie rzutować na stanowisko całego parlamentu. Jeśli okaże się,  że uzna ona, iż dochodzi tutaj do rażącego naruszania prawa i wolności swobód obywatelskich; to może to oznaczać, iż Parlament Europejski zdecyduje się w tej sprawie przeprowadzić debatę i podjmie rezolucję. To jest cel działania parlamentarzystów Solidarnej Polski – powiedział Zbigniew Ziobro.

 

Wypowiedź posła Zbigniewa Ziobry:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj