fot. twitter.com/MSWiA_GOV_PL

Min. J. Brudziński: Jestem zwolennikiem, by wziąć urlop na czas kampanii do PE

Jestem zdecydowanie zwolennikiem tego, by wziąć urlop na czas prowadzenia kampanii do wyborów do Parlamentu Europejskiego – powiedział w poniedziałek szef MSWiA Joachim Brudziński. Zaznaczył jednak, że takie decyzje będą zapewne podejmowane „w szerszym gronie”.

W ubiegłym tygodniu Komitet Polityczny PiS podjął decyzje dotyczące „jedynek” i „dwójek” na listach tej partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wśród „jedynek” są m.in.: szef MSWiA Joachim Brudziński, wicepremier Beata Szydło, Jacek Saryusz-Wolski, wicemarszałek Senatu Adam Bielan, Witold Waszczykowski, Elżbieta Kruk, Karol Karski, Tomasz Poręba, Zdzisław Krasnodębski, minister edukacji Anna Zalewska i Anna Fotyga.

Pytany w poniedziałek Polsat News o to, kiedy podjął decyzję o starcie do PE, Brudziński podkreślił, że zdecydował o tym Komitet Polityczny. Zapewnił również, że planuje wykonywać swoją funkcję do czasu, kiedy premier Mateusz Morawiecki pozostawi go na stanowisku.

Dopytywany, czy będzie ministrem do 26 maja, Joachim Brudziński podkreślił, że decyzje o tym będą pewnie podejmowane „w szerszym gronie”.

„Ja jestem zdecydowanie zwolennikiem tego, aby na czas bezpośredniej kampanii po zarejestrowaniu list – jeżeli uzyskam taką zgodę oczywiście pana premiera – wziąć urlop, żeby móc spokojnie prowadzić kampanię i żeby nie było też takiego zarzutu, że wykorzystuje się stanowiska ministerialne do takich czy innych działań” – powiedział Joachim Brudziński.

PAP/RIRM

drukuj