fot. prezydent,pl

Prezydent A. Duda: Jesteśmy w drodze do zamożnego, rzeczywiście silnego kraju

Jesteśmy w drodze do kraju, który będzie zamożny, rzeczywiście silny, który będzie jednym z najbardziej liczących się państw w UE – powiedział w poniedziałek na spotkaniu z mieszkańcami Kłobucka (woj. śląskie) prezydent Andrzej Duda.

Prezydent mówił, że w Polsce jest jeszcze bardzo wiele zadań do wykonania.

„Jesteśmy w drodze do kraju, który będzie krajem zamożnym, do kraju, który będzie krajem rzeczywiście silnym, który – jestem przekonany – będzie jednym z najbardziej liczących się państw w UE. Jestem przekonany, że taką Polskę zdołamy zbudować” – powiedział Andrzej Duda.

Podkreślił, że Polacy są społeczeństwem inteligentnym i zaradnym, które przeżyło niejedne trudności i poradziło sobie.

„Jestem w związku z tym przekonany, że skoro dzisiaj dążymy do zamożności, to również tę zamożność osiągniemy” – powiedział prezydent.

Mówił, że dla niego najważniejsza jest rodzina i marzy o tym, aby w momencie zakończenia przez niego służby prezydenckiej, przeciętna rodzina w Polsce powiedziała, że żyje jej się lepiej niż w momencie, kiedy obejmował urząd prezydenta.

„Jeżeli tak będzie, będę mógł śmiało powiedzieć, że ta cząstka, którą ja starałem się włożyć w Polskę i dać z siebie – swojego wysiłku, swojej pracy, swojej myśli, że ona w jakimś sensie zaprocentowała i że ona właśnie przynosi plon, na tym zależy mi najbardziej” – powiedział prezydent.

Podkreślił, że w Polsce obniżono wiek emerytalny i wprowadzono program 500 plus, co postulowali Polacy oraz że udało się zablokować „rozkradanie podatku VAT”.

PAP/RIRM

drukuj