Prezydent A. Duda do paralekkoatletów: Chylę czoła przed hartem ducha i wspaniałymi wynikami

„Chylę czoła przed państwa hartem ducha i wspaniałymi wynikami” – powiedział prezydent Andrzej Duda do reprezentantów Polski, którzy wygrali klasyfikację medalową niedawnych para-lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie.

Prezydent, któremu towarzyszyła małżonka Agata Kornhauser-Duda, wymienił dorobek medalowy biało-czerwonych: 26 złotych, 15 srebrnych i 20 brązowych, a do tego sześć rekordów świata.

„Niesamowity wynik. Jesteśmy państwu ogromnie wdzięczni, dziękujemy za wasz wysiłek, wasze sukcesy” – zwrócił się zawodników i trenerów.

Prezydent podkreślił też drugi wymiar tej rywalizacji.

„Pokazujecie, że można przełamać bariery, że można odnosić sukcesy. To wielki pokaz ducha. Chylę czoła przed waszym hartem ducha i wspaniałymi wynikami” – dodał Andrzej Duda.

Wcześniej w środę z medalistami para-lekkoatletycznych mistrzostw Europy spotkał się minister sportu Witold Bańka.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl