W poniedziałek decyzja prezydenta ws. ustawy o SN

Do poniedziałku prezydent Andrzej Duda wypowie się w sprawie nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Taką informację przekazał dziś wiceszef Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha.

Nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym została uchwalona przez Sejm 21 listopada. Dwa dni później zaakceptował ją Senat. Nowe przepisy umożliwiają sędziom Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego, którzy przeszli w stan spoczynku po osiągnięciu 65. roku życia, powrót do pełnienia urzędu. Zmiany pozwolą też prof. Małgorzacie Gersdorf na kierowanie Sądem Najwyższym aż do zakończenia kadencji. Bez zmian natomiast będą funkcjonować powołane w Sądzie Najwyższym Izba Dyscyplinarna oraz Izba Kontroli Nadzwyczajnej.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl