Prezydent Andrzej Duda: Musimy mieć silną armię!

Musimy mieć silną armię, która będzie w stanie w każdej chwili stanąć w obronie ojczyzny – powiedział Andrzej Duda. Podczas ceremonii przejęcie zwierzchnictwa nad siłami zbrojnymi nowy prezydent zwracając się do szefa Ministerstwa Obrony Narodowej zapewnił, że będzie współpracował z nim ws. planu modernizacji polskiej armii.

„Jedna jest armia, jedno jest wojsko bo jedna jest Polska” – podkreślił prezydent Duda. Zwracając się do żołnierzy, podziękował im za wierną służbę Polsce. Wskazał też na obowiązki władz wobec Sił Zbrojnych RP.

– Dziś obowiązkiem polskich władz wobec was i wobec RP jest modernizować polską armię, uzbrajać ją w najdoskonalszą broń – tak, żebyście nie tylko mogli walczyć sprawniej, ale żebyście byli też bezpieczniejsi. To wielkie zadania na najbliższe lata. Bo my musimy mieć polską armię – naszą, silną armię, która gotowa będzie w każdej chwili stanąć w obronie ojczyzny. Oczywiście jesteśmy w sojuszu Północnoatlantyckim i to dobrze, że możemy mieć w tych siłach oparcie. Dobrze, żeby wspierały nas jeszcze bardziej. Ale tak, jak każde państwo, które ma ambicje, powinniśmy być państwem, które ma armię sprawną, silną, bardzo dobrze wyposażoną. Bo bohaterskich żołnierzy nam nie brakuje – zaznaczył Andrzej Duda.

Prezydent spotkał się także z licznie zgromadzonymi pod Pałacem Prezydenckim wyborcami. Podziękował im za ciągłą obecność i prosił o wsparcie.

„Nie żartowałem, ten pałac będzie otwarty na duże inicjatywy społeczne, na postulaty obywatelskie, ludzie muszą mieć poczucie, że mają coś do powiedzenia w swoim państwie” – mówił. Dziś prezydent Andrzej Duda przedstawi skład swojego gabinetu.

RIRM

drukuj