35. Krakowska Piesza Pielgrzymka zmierza na Jasną Górę

Do Częstochowy idzie 35. Krakowska Piesza Pielgrzymka. Tematem tegorocznej wędrówki na Jasną Górę są słowa „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. W tym roku pielgrzymi modlą się w intencji ojczyzny i papieża Franciszka.

Jak powiedział ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski, pielgrzymka to również przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży, które w przyszłym roku odbędą się w Krakowie.

– Trzeba pogłębić naszą wiarę, naszą miłość i iść z nadzieją do przodu. Jest wyjątkowo dużo młodzieży. Jest to jakiś sprawdzian – że oni są zaangażowani, że zobaczyli, że to jest piękna rzecz być w Kościele. Kościół zawsze się odmładza i myślę, że przyszły rok będzie tym odnowieniem, odrodzeniem – a idzie ono zawsze przez „nawracajcie się i wierzcie”. Niech świat widzi, że Kościół jest żywy! – powiedział ks. kardynał.

Małgorzata z Krakowa na Jasną Górę pielgrzymuje już po raz siódmy.

– Mam tyle powodów pójścia na Jasną Górę, ile intencji w sobie – łącznie z tymi, które zostały mi powierzone i idę też po to, żeby pogłębić swoją wiarę. Dla mnie to jest taki okres, w którym przede wszystkim chodzi o moją wiarę, ale też dawanie swojego świadectwa znajomym – że wierzę w Pana Boga na tyle, żeby iść na Jasną Górę przez te parę dni i w obojętnie jaką pogodę. To też jest dla mnie ważne. Mam taką nadzieję, ze dzięki temu, że ja idę, tym, którzy nie wierzą, też podniesie się wiara do góry – zaznaczyła Małgorzata.

Pielgrzymka dzieli się na osiem wspólnot: cztery z Krakowa i cztery spoza Krakowa. Idą one odrębnymi trasami, ale 11 sierpnia razem wchodzą na Jasną Górę.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl