Jasna Góra: trwa XV jubileuszowy Zlot Gwiaździsty im. ks. Ułana Zdzisława Peszkowskiego

Po raz piętnasty motocykliści z całej Polski, a także innych krajów, przyjechali na Jasną Górę, aby pokłonić się Królowej Polski i rozpocząć kolejny sezon motocyklowy. W Częstochowie trwa jubileuszowy Zlot Gwiaździsty im. ks. Ułana Zdzisława Peszkowskiego.

Jego uczestnicy biorą udział w uroczystościach na Jasnej Górze. Dziś drugi i ostatni dzień tego wydarzenia.

O godz. 10.00 ulicami Częstochowy na Jasną Górę przejedzie parada motocyklowa. W południe sprawowana będzie natomiast uroczysta Msza św.

Podczas Eucharystii motocykliści zawierzą siebie i przejechane kilometry opiece Maryi. Odbędzie się też święcenie motocykli.

Uczestnicy zlotu jak co roku włączają się też w działalność dobroczynną – mówi Katarzyna Wróblewska, wiceprezes Stowarzyszenia Rajd Katyński – organizatora zlotu.

– Nasi przyjaciele zbierają krew dla potrzebujących. Zawsze chętnie włączamy się w tą akcję. Jest to miejsce, gdzie będzie nas naprawdę dużo, więc jest możliwość dać coś z siebie drugiemu człowiekowi. Co roku, jeśli ktoś da datek min. 20 złotych, to w zamian dostaje znaczek zlotowy. Cały dochód ze zlotu zawsze idzie na cele charytatywne, na pomoc Polakom na Kresach. Co tylko możemy, potem w Rajdzie Katyńskim wieziemy na Wschód – podkreśla Katarzyna Wróblewska.

XV jubileuszowy Zlot Gwiaździsty rozpoczął się na Jasnej Górze wczoraj. Zakończy się dziś po uroczystej Eucharystii.

Historia zlotów sięga 2004 r. Pierwsze takie wydarzenie rozpoczynające sezon motocyklowy na Jasnej Górze zapoczątkował nieżyjący już Wiktor Węgrzyn, który był także komandorem Międzynarodowych Rajdów Katyńskich.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl