Jaką miarą mierzyć człowieka? – pielgrzymka studentów WSKSiM do miejsc świętych Włoch, Francji i Hiszpanii

Z okazji 160. rocznicy objawień Bernadetty Soubirous dzisiaj rozpoczyna się XIV pielgrzymka WSKSiM do Świętego Jana Pawła II oraz do Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia w Lourdes.

Trasa tegorocznej pielgrzymki prowadzi przez: Spiazzi, Orvieto, Rzym, Watykan, Barcelonę, Montserrat, Lourdes, Biarritz, Tours, Paryż, Reims, Banneux oraz Brukselę. Młodzież będzie miała nie tylko okazję na kulturowe wzbogacenie, ale przede wszystkim na duchowy rozwój.

Benedykt Cisoń CSsR, duszpasterz akademicki zaznacza, że głównym celem pielgrzymki jest pamięć o papieżu Polaku – Św. Janie Pawle II.

– XIV pielgrzymka WSKSiM do Św. Jana Pawła II to kontynuacja daru łaski, który otrzymali nasi poprzednicy, będąc świadkami przejścia do domu ojca Karola Wojtyły w 2005 r. Od wielu lat pielęgnujemy to doświadczenie i nim żyjemy. Tym razem wyruszamy, by odpowiedzieć sobie na pytanie: Jaką miarą mierzyć człowieka? Czy główną rolę odgrywa siła fizyczna? Czy najważniejsze są osiągnięcia naukowe? Czy może liczy się jedynie grubość portfela? Oczywiście, że nie.  Człowieka trzeba „mierzyć miarą serca”, sumienia, a przede wszystkim Ducha Świętego. Doświadczamy Go w sposób szczególny na Eucharystii i w grupie zgromadzonej na modlitwie. W tym roku pielgrzymka WSKSiM będzie taką wspólnotą jedności: myśli, modlitwy, bycia i działania – wskazał.

Studenci pragną pielgrzymować w wielu różnych intencjach.

– Będę się modlić za mojego brata, bo myślę, że bardzo tej modlitwy potrzebuje. Ofiaruję opiece Matki Bożej również mojego tatę i mam pragnienie, aby każdego dnia modlić się za kogoś innego. Ta podróż jest takim moim małym cudem, bo gdyby nie ogromna pomoc materialna, to nie mogłabym pojechać. Nigdy też nie byłam za granicą i perspektywa odwiedzenia tak wielu krajów jest dla mnie niesamowita. Szczególnie cieszy mnie fakt, iż to nie będzie jedynie zwykła wycieczka, ale szansa na duchowy rozwój – powiedziała Małgorzata Kulczak, studentka I roku kulturoznawstwa.

Młodzi ludzie będą mogli doświadczyć ogromnego bogactwa kulturowego Europy.

– Największą działalnością człowieka, prócz wymiaru religijnego, jest wymiar kultury, sztuki i architektury. Możemy to dostrzec zarówno we Włoszech, w Pirenejach: czego Bóg dokonał, objawiwszy się Bernadetcie Soubirous przez Matkę Najświętszą. Nasza droga prowadzi też przez: Montserrat, Tours, Paryż, Reims, Brukselę i na koniec Kolonie, gdzie przyjdziemy się pokłonić Jezusowi Chrystusowi jak mędrcy ze wschodu – powiedział o. Benedykt Cisoń.

Pielgrzymka studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej do Św. Jana Pawła II oraz do Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia w Lourdes potrwa od 21 kwietnia do 5 maja.

wsksim.edu/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl