Toruń: Rozpoczął się sezon turystyczny

W Toruniu rozpoczyna się sezon turystyczny. Do Grodu Mikołaja Kopernika co roku przybywają goście z różnych zakątków kraju i świata.

Jak zawsze na turystów czeka mnóstwo atrakcji. Turyści mogą zwiedzić Stary Rynek, Muzeum Okręgowe czy Muzeum Etnograficzne. Miłośnicy astronomii nie mogą pominąć toruńskiego Planetarium. Poza miejscami, które warto zobaczyć w ścisłym centrum Torunia, miasto może pochwalić się też chętnie odwiedzanym Uniwersytetem Mikołaja Kopernika.

Ponadto, obiektem, który od niedawna wyraźnie rysuje się na mapie Torunia jest też Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Anna Wilczewska, przewodnik z Polskiego Towarzystwa-Krajoznawczego w Toruniu, podkreśla, że turyści bardzo chętnie wracają do Grodu Kopernika.

Zawsze ubolewamy, że mamy za mało czasu. Wszystko kończy się na Starym Mieście w Toruniu, a przecież mamy cudowny Rynek Nowomiejski, piękny kościół św. Jakuba. Niestety brakuje nam czasu. Jednak z reguły wrażenie, jaki robi na turystach Rynek Staromiejski, często powoduje, że wracają. To nas bardzo cieszy. To jest zasługa przewodnika, który pokazuje. Ubolewamy nad deregulacją zawodu, która powoduje, że piloci przyjeżdżają i pokazują jakąś namiastkę, często nawet podają błędne informacje. To nas bardzo boli, ale staramy się z tym walczyć – mówi Anna Wilczewska.

W 2015 r. Toruń odwiedziło ponad 2 mln turystów. Wśród gości z zagranicy dominują Niemcy i Brytyjczycy. Zwiedzający do największych walorów miasta zaliczają m.in. przyjazną atmosferę oraz szeroką ofertę rozrywkową.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl