Przetarg na realizację wystawy stałej w toruńskim Muzeum „Pamięć i Tożsamość”

Trwa przetarg na realizację wystawy stałej w Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II w Toruniu. Termin nadsyłania zgłoszeń minie 21 grudnia – poinformowała o tym na antenie Radia Maryja i TV Trwam Lidia Kochanowicz-Mańk, dyrektor finansowy Fundacji „Lux Veritatis”.

Wystawa stała miałaby zostać udostępniona zwiedzającym w 2022 roku. Obecnie trwa budowa gmachu instytucji. Lidia Kochanowicz-Mańk przypomniała, że muzeum ma opowiadać historię Polski chrześcijańskiej.

– Będzie to opowieść przekazywana nauką Ojca Świętego Jana Pawła II. Zostawił on bardzo wiele informacji, w jaki sposób powinniśmy czerpać z naszej historii, czego powinna nas ona nauczyć, jak powinniśmy ją nieść i w jaki sposób patrzeć w przyszłość w oparciu o naszą historię, naszą wiarę wspomaganą jego nauką – zaznaczyła dyrektor finansowy Fundacji „Lux Veritatis”.

W 2018 roku minister kultury i dziedzictwa narodowego oraz Fundacja „Lux Veritatis” podpisali umowę dotyczącą utworzenia muzeum. W ubiegłym roku wykonawca odebrał plac budowy i rozpoczęło się wznoszenie gmachu instytucji.

Nowoczesny budynek powstaje między kampusem Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej a Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. To kolejne dzieło wyrosłe przy Radiu Maryja, które w najbliższą sobotę, 5 grudnia, będzie świętowało 29. rocznicę powstania. [czytaj więcej]

RIRM

drukuj