W toruńskim sanktuarium trwają „Dni ze św. Janem Pawłem II”

W sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II trwają „Dni ze św. Janem Pawłem II”. W środę sprawowana była uroczysta Eucharystia z udziałem pracowników Radia Maryja i Bractwa św. Jana Pawła II, której przewodniczył o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Trwa dziękczynienie za dar Papieża Polaka. We wtorek minęła 40. rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

Brawa dla św. Jana Pawła II! Jakże aktualne są jego słowa, wypowiedziane w dniu inauguracji pontyfikatu: „Nie lękajcie się! Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi!”. Niech nadal inspirują one wasze życie osobiste, rodzinne i społeczne; niech będą zachętą do wiernego kroczenia za Chrystusem, dostrzegania Jego obecności w świecie, w drugim człowieku, zwłaszcza w ubogim i potrzebującym pomocy. Człowiek, bowiem, jak nauczał Papież z rodu Polaków, jest drogą Kościoła – mówił dziś do nas, Polaków, w czasie audiencji generalnej Ojciec św. Franciszek.

Szczególne dziękczynienie za ten wielki pontyfikat trwa w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Od niedzieli trwają „Dni ze św. Janem II”, które są przygotowaniem do poniedziałkowego odpustu. Tego dnia obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.

Przez cały tydzień chcemy przygotować się do odpustu ku jego czci. 22 październik – liturgiczne wspomnienie Jana Pawła II, dlatego od 16 października chcemy te nasze serca przygotować na tę wielką uroczystość – mówił kustosz Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu o. Andrzej Laskosz CSsR.

Dziewięć dni pod rząd poszczególne wspólnoty gromadzą się na wspólnej modlitwie. W środę wieczorem modlili się pracownicy Radia Maryja i TV Trwam oraz Bractwo św. Jana Pawła II.

Dzisiaj jest Msza św. za pracowników Radia Maryja, a wiec i za mnie. Też potrzebujemy tych duchowych sił do tego, żeby codziennie dobrze pracować, żeby się też w tej pracy nie pogubić. To jest duża odpowiedzialność – praca dziennikarza, stąd moja obecność dzisiaj tutaj – powiedział Piotr Brzezina.

Eucharystii przewodniczył o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor i założyciel Radia Maryja i TV Trwam.

Jest wielu ludzi, wielu ofiarnych ludzi, wielu ofiarnych, ale wszyscy usłyszeli kiedyś głos Pana Jezusa w swoim sercu i przyszli służyć Jemu dla ewangelizacji siebie, Polski i świata – podkreślił o. Tadeusz Rydzyk.

„Dni ze św. Janem Pawłem II” odbywają się w szczególnym miejscu. Toruńska świątynia jest bowiem wotum wdzięczności za dar Papieża Polaka.

TV Trwam News/RIRM

drukuj