fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Internetowa akcja #WdzięczniJP2: Ks. kard. Stanisław Dziwisz podziękował św. Janowi Pawłowi II za modlitwę, otwartość na potrzeby innych, duchowość, świętość i owocne pasterzowanie

Nagranie z wypowiedzią wieloletniego sekretarza papieża Polaka zamieściła na Twitterze Archidiecezja Krakowska. Zachęciła przy tym do dzielenia się w sieci swoimi świadectwami, włączając się w akcję #WdzięczniJP2.

Ks. kard. Stanisław Dziwisz przypomniał, że wielki Papież Polak otaczał cały świat modlitwą. Metropolita krakowski senior mówił też o zasługach św. Jana Pawła II dla Kościoła i świata.

Ta modlitwa to wielkie zwycięstwo dobra we współczesnym świecie. Jan Paweł II w czasie swojego życia odnowił Kościół, ale nie tylko. Wpłynął na zmiany polityczne, cywilne w świecie. Upadł marksizm, komunizm. Przeprowadził nas przez czerwone morze komunizmu do wolności i tu nasza wdzięczność za jego obecność wśród nas, duchowość, świętość, a także za jego pasterzowanie tak bardzo owocne – powiedział ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Archidiecezja Krakowska zaproponowała, by także każdy z nas napisał w internecie, za co jest wdzięczny Ojcu Świętemu. Można także opublikować zdjęcie z Janem Pawłem II lub udostępnić specjalnie przygotowane grafiki.

Akcja #WdzięczniJP2 poprzedza 18. rocznicę śmierci Papieża Polaka oraz tradycyjne modlitewne czuwanie pod Oknem Papieskim.

Rozpocznie się ono w najbliższą niedzielę o godz. 20.00 przy Franciszkańskiej 3 w Krakowie. Wydarzeniu towarzyszyć będzie hasło „Wdzięczni”.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl