Białoruś: Poświęcono fundamenty świątyni św. Jana Pawła II

Fundamenty przyszłej świątyni pod wezwaniem św. Jana Pawła II zostały poświęcone w Smorgoniach w obwodzie grodzieńskim przez biskupa grodzieńskiego ks. biskupa Aleksandra Kaszkiewicza – poinformował portal Kościoła katolickiego na Białorusi catholic.by.

Będzie to pierwszy kościół poświęcony polskiemu papieżowi na Białorusi.

Jesteśmy świadkami niezwykłego wydarzenia. Po raz pierwszy wspominamy w liturgii o tym wielkim orędowniku w niebie. Święty przez całe swoje życie nikogo nie pozostawiał bez uwagi, dlatego zwracajmy się do niego w modlitwach – powiedział podczas Mszy św. z okazji uroczystości poświęcenia fundamentów ks. bp Kaszkiewicz.

Wspólnota parafialna św. Jana Pawła II w Smorgoniach liczy dwa lata. 17 listopada 2012 r. poświęcono tu krzyż oraz miejsce pod budowę nowego kościoła, a w 2013 r. zbudowano kaplicę. W pracach budowlanych aktywnie uczestniczą wierni.

We wrześniu założono w Mińsku teologiczną akademię im. św. Jana Pawła II. Jej głównym celem będzie przygotowanie specjalistów z wyższym wykształceniem różnych szczebli oraz pracowników naukowych, w tym duchownych, o najwyższych kwalifikacjach do prowadzenia działalności religijnej Kościoła katolickiego na Białorusi.

PAP/RIRM

drukuj