fot. Monika Bilska

Droga Krzyżowa w Parku Pamięci Narodowej w Toruniu

W Parku Pamięci Narodowej w Toruniu odbędzie się dziś Droga Krzyżowa. Uczestnicy upamiętnią św. Jana Pawła II i będą modlić się w intencji obrony życia ludzkiego. Nabożeństwo rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 18.00 sprawowanej w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, które znajduje się w pobliżu Parku Pamięci.

Kustosz sanktuarium, o. Andrzej Laskosz CSsR, podkreślił, że będzie to okazja do zgłębienia rozważań Drogi Krzyżowej przygotowanych przez ks. kard. Karola Wojtyłę na potrzeby rekolekcji dla Kurii Rzymskiej w 1976 roku.

Chcemy przypomnieć sobie treści tej Drogi Krzyżowej. Tam jest moment, kiedy dziękujemy za tych, którzy bronią życia ludzkiego. Widać, jak Papież już wtedy był bardzo oddany tej sprawie. Kaplica Pamięci Polskich Męczenników, która znajduje się w naszym kościele, przenosi nas do wyjątkowego miejsca, jakim jest Park Pamięci, gdzie tyle tysięcy Polaków chroniło Żydów. Udało im się uratować też i siebie – powiedział o. Andrzej Laskosz CSsR.

Toruńskie Sanktuarium przygotowuje się także do obchodów rocznicy śmierci Papieża Polaka, które przypadają w niedzielę. Z tej okazji po Mszy św. o godz. 12.00 przejdzie „procesja papieska” do figury św. Jana Pawła II na dziedzińcu świątyni. Odśpiewana zostanie litania do tego świętego oraz pieśń Barka. Przy pomniku złożone zostaną kwiaty.

Po każdej Eucharystii w niedzielę będzie można oddać cześć relikwiom Papieża Polaka. Tego dnia pielgrzymi mogą również uzyskać odpust zupełny.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl