fot. PAP/Darek Delmanowicz

W całej Polsce ruszą dziś Ekstremalne Drogi Krzyżowe

Ulicami wielu polskich miast przejdą dziś Ekstremalne Drogi Krzyżowe. Hasło tegorocznej edycji wydarzenia to „Idę, bo szukam nadziei”. Głównym celem wysiłku fizycznego podczas nocnej wędrówki oraz kontemplacji rozważań Drogi Krzyżowej jest przemiana duchowa.

W organizację Ekstremalnej Drogi Krzyżowej włączyła się m.in. parafia św. Wacława w Radomiu, skąd wytyczono dwie trasy liczące 53 oraz 46 kilometrów. Obie prowadzą do sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej.

Ks. Krzysztof Bochniak zalecił, aby odpowiednio się przygotować do udziału w EDK.

Trzeba zaopatrzyć się w wygodne buty, ciepłe ubranie, plecak, ciepłą herbatę, wodę do picia, prowiant na drogę, żeby organizm był dożywiony w czasie wielkiego wysiłku fizycznego. Trzeba się przygotować duchowo, czyli mieć dużo woli zmagania się ze sobą, ze swoimi słabościami, jakimi są słabości fizyczne, bo każdy doświadcza na Ekstremalnej Drodze Krzyżowej bólu, dyskomfortu, niewyspania, zmęczenia – zaznaczył ks. Krzysztof Bochniak.

Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się Mszą św. o godz. 17.00 w kościele św. Wacława w Radomiu. Eucharystia sprawowana będzie także na zakończenie wydarzenia, czyli następnego dnia o godz. 06.00 rano.

Ekstremalne Drogi Krzyżowe wyruszą też m.in.: z Sandomierza, Buska-Zdroju, Torunia, Bydgoszczy, Bełchatowa i Wrocławia.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl