„Rodzinny Piknik ze św. Janem Pawłem II”

W parafii św. Brygidy w Gdańsku odbędzie się w niedzielę „Rodzinny Piknik ze św. Janem Pawłem II”. Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00. Po Eucharystii zaplanowano piknik przy plebanii. Dla uczestników przewidziano wiele atrakcji.

Okazją do upamiętnienia Papieża Polaka jest przypadająca 2 kwietnia 18. rocznica śmierci świętego – podkreślił Andrzej Jaworski, przewodniczący Rady Instytutu „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II.

– Dla nas 18. rocznica śmierci Jana Pawła II, to jest tak naprawdę 18 lat, kiedy Jan Paweł II z nami jest, kiedy jako święty oręduje się za nami, modli się za nas, który jest z nami i któremu chcemy pokazać, że go kochamy i że z nim jesteśmy. Chcemy także do tego kontaktu z naszym Świętym zachęcić młode pokolenie i dzieci – zaznaczył Andrzej Jaworski.  

Andrzej Jaworski zachęca też, aby w rocznicę odejścia do Domu Ojca Papieża  Polaka, przyozdobić nasze domy papieskimi flagami, czy obrazami z wizerunkiem świętego.

Patronat medialny nad piknikiem objęły Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl