fot. marszpapieski.pl

P. Ozdoba: Przypominamy nauczanie papieża Jana Pawła II i najważniejsze słowa dotyczące ochrony życia oraz ochrony rodziny

Przypominamy nauczanie papieża Jana Pawła II i najważniejsze słowa dotyczące ochrony życia oraz ochrony rodziny, czyli szczególnej troski o fundament naszego społecznego życia. Będziemy mówić o ochronie życia i o okoliczności zagwarantowania pełnej ochrony życia. Będziemy przypominać ważne słowa Papieża, które padały w Warszawie, ale chociażby w Gdańsku na Westerplatte – mówił Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny, współorganizator Narodowego Marszu Papieskiego, w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam. 

Trwają ostatnie przygotowania do historycznego wydarzenia, jakim będzie Narodowy Marsz Papieski. Będzie to wyraz czci wobec św. Jana Pawła II oraz dziękczynienie za pontyfikat Papieża Polaka. [czytaj więcej] 

Już w niedzielę w 18. rocznicę śmierci Jana Pawła II, Polacy z całego kraju o godz. 11.00 wyruszą z Ronda Dmowskiego w Warszawie. Ulicami miasta dotrą przed Bazylikę Archikatedralną św. Jana Chrzciciela, gdzie będą uczestniczyć we wspólnej Eucharystii o godz. 12.30.

Współorganizator Narodowego Marszu Papieskiego zachęcał do udziału w wydarzeniu, które będzie niezwykle bogatym doświadczeniem duchowym.  Na trasie m.in. wysłuchamy z głośników nauczania św. Jan Paweł II.

– Przypominamy nauczanie papieża Jana Pawła II i najważniejsze słowa dotyczące ochrony życia, ochrony rodziny, czyli szczególnej troski o fundament naszego społecznego życia. Będziemy mówić o ochronie życia i o okoliczności zagwarantowania pełnej ochrony życia. Będziemy przypominać ważne słowa Papieża, które padały w Warszawie, ale chociażby w Gdańsku na Westerplatte. Będziemy przypominać, że każdy ma swoje własne Westerplatte. Te słowa wybrzmią. Na czele Narodowego Marszu Papieskiego będzie niesiony w godny sposób relikwiarz, więc Papież będzie pośród nas także i w ten sposób. Warto być z nami, bo to będzie wielkie przeżycie duchowe – powiedział Paweł Ozdoba. 

Wszystkie informacje dotyczące wydarzenia i logistyki m.in. o lokalizacji bezpłatnych parkingów dla grup, które z całej Polski przyjadą autokarami do Warszawy, można znaleźć na stronie: www.marszpapieski.pl.  

Lokalne marsze i czuwania modlitewne odbędą się w niedzielę w wielu miastach m.in. w Krakowie, Szczecinie, Zakopanem, czy Lublinie. Różne inicjatywy w obronie św. Jan Paweł II podejmują także Polacy mieszkający m.in. w Australii, Kanadzie i Brazylii. [więcej]

RIRM/TV Trwam

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl