fot. Monika Bilska

Trwa nowenna do św. Jana Pawła II w intencji powrotu Europy do chrześcijańskich korzeni     

Wierni w toruńskim sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II modlą się o powrót Europy do chrześcijańskich korzeni i poszanowanie życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Podczas nowenny rozważane są fragmenty apostolskiej adhortacji posynodalnej św. Jana Pawła II „Ecclesia in Europa”.

O. Andrzej Laskosz, kustosz toruńskiego sanktuarium, wskazał, że cała Europa potrzebuje łaski powrotu do chrześcijańskich fundamentów.

– W niedzielę, w święto Chrztu Pańskiego, rozpoczęliśmy nowennę do św. Jana Pawła II w intencji Europy. Modlimy się o powrót do korzeni chrześcijańskich oraz o to, aby życie ludzkie było chronione od poczęcia do naturalnej śmierci nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Chcemy przyzywać pomocy Papieża Polaka, który tak bardzo kochał  nie tylko nasz kraj, ale cały świat. Widzimy, że dzisiaj w Europie niestety dokonuje się wiele zła. Pan Bóg jest wyrywany z serc ludzi, a Dekalog jest niszczony. Europa umiera wtedy, kiedy nie ma prawdziwej miłości, którą jest Bóg. Ufamy, że ta modlitwa przyniesie oczekiwane owoce – powiedział o. Andrzej Laskosz CSsR.

W nowennę można włączyć się przez modlitwę indywidualną.

Msza św. i odmawiana po niej nowenna jest transmitowana codziennie o godz. 18.00 [tutaj]. Teksty są drukowane również w „Naszym Dzienniku”. Nowenna potrwa do 18 stycznia.

RIRM

drukuj